fukushima-falloutV nové publikaci nazvané Fukushima Fallout, kterou ke druhému výročí havárie v jaderné elektrárně Fukušima Daiiči vydala organizace Greenpeace, se autoři zaměřují především na sociální dopady katastrofy. V důsledku radioaktivního zamoření úřady nařídily evakuaci 160 000 obyvatel, další desetitisíce opustily své domovy z vlastního rozhodnutí. Fukushima Fallout se zabývá osudy těchto lidí, kteří se dostali do pozice uprchlíků ve vlastní zemi a pokoušejí se začít nový život.

...continue reading

merkelNěmecko si nemůže dovolit příliš váhat s přechodem na obnovitelné zdroje energie a musí mít na paměti, že větší část nákladů na tento proces budou muset nést i velké průmyslové podniky. Merkelová to řekla po setkání se zástupci firem, ekologických organizací a odborů, s nimiž jednala ve čtvrtek večer. Tématem bylo rozšíření přenosové soustavy tak, aby zvládala absorbovat energii z nových zdrojů.

...continue reading

Opoziční Hnutí PRO kraj oslovuje všechny občany Ústeckého kraje s žádostí o jejich vyjádření, zda Ústecký kraj má sám iniciovat hledání viníků problému v ROP SZ a zda má vymáhat úhradu případných škod jimi způsobených. S ohledem na odpor velké části politiků kraje k výše uvedeným aktivitám, zahajuje dnes hnutí PRO kraj společně s dalšími partnery petiční akci. V případě shromáždění 1000 podpisů občanů Ústeckého kraje bude muset kraj požadavek občanů přijmout, zařadit ho jako bod jednání svého zastupitelstva a vyjádřit se k návrhům uvedených v petici.

...continue reading

cerrec-logoMnoha lidem vadí stoupající množství odpadu a chtějí, aby byla možnost více nepotřebné produkty znovu použít. Nově pro to mohou sami něco udělat. Stačí drobnost - připojit svůj podpis pod Nadnárodní programové prohlášení o opětovném použití (NPPOP) projektu CERREC[1]. Čím více zájemců tento dokument podepíše, tím silnější pozici budou zástupci projektu CERREC mít při vyjednávání lepších podmínek pro toto odvětví odpadového hospodářství.

...continue reading

photovoltaic-sunflowerJe dobře, že se fotovoltaickou kausou budou zabývat orgány činné v trestním řízení. Dokud se nevyjasní, kdo se na extrémně výhodně nastavených podmínkách provozování slunečních elektráren napakoval, nedojde k očištění jména obnovitelných zdrojů energie. Přejeme si, aby policie rozkryla skryté sktruktury vlastníků. Výsledek ukáže, že ani Bursík ani nikdo ze zelených nemá ve slunečních elektrárnách nainvestováno! S fotovoltaickým tunelem nemají Zelení nic společného!

...continue reading