Nejrychlejší fichtl na světě

buddfab-streamliner-small

buddfab-streamliner-smallMopedům s 50 kubíkovým válcem se říká všelijak. Z těch nejznámějších pojmenování  třeba fichtl, pařez, pincek. Existují také závodní půldecové motory a s těmi lze  jezdit rychlostí kolem 100 km/h. John Buddenbaum a Eric Noyes loni zajeli světový rychlostní rekord v kategorii 50 kubických centimetrů poté, co z půldecového válce vymáčkli neuvěřitelných 26 HP a překonali rychlost 233 km/h.

2. září 2008 dosáhl John Buddenbaum se svým streamlinerem Buddfab rychlosti 233,3 km/h při letmém startu a překonal o několik kilometrů dosavadní rychlostní rekord z roku 1981. Streamliner je obecné označení pro jakékoli vozidlo aerodynamickou proudnicovou kapotáží, ale nejvíce se vžilo u dvoustopých kapotovaných vozidel s kabinou, pro které se v češtině používá název dálník.

John Buddenbaum měl s konstrukcí speciálních rychlostní motocyklů zkušenosti, neboť  spolupracoval při stavbě streamlineru Ack Attack, který byl osazen dvěma čtyřválci Suzuki Hayabusa. Tento streamliner s celkovým výkonem téměř 1100 koní (objem 2 motorů dohromady kolem 2600cc) dosáhl rychlosti přes 580 km/h.

Johna ale zajímala nejnižší objemová kategorie již od klukovských let. Tehdy byl rychlostní rekord 50cc „jen“ 195 km/h a John chtěl tento rekord překonat od okamžiku, kdy se o něm dočetl. Chybějící finance, prostory a čas následně překonal rozhodnutím postavit malý drobný streamliner. A pokud se mu celý stroj vejde dozadu do jeho pick-up, tím lépe.

O svůj nápad se podělil s Ericem Noyesem, nadšencem pro dvoutaktní motory, a který se vzrušením uvítal možnost ověřit některé své teorie v praxi. Stroj bude patřit Johnovi, Erick přispěje svými inženýrskými znalostmi a v řízení se budou oba střídat. Tak nějak se zrodil tým, který dokázal překonal světový rekord.

Spojenectví Johna, odborníka na kovovýrobu (Pozn.: k označení profese master metal fabricator se těžko hledá jednoslovný český ekvivalent, v podstatně jde o profesionála v práci s kovy resp. v kovovýrobě, který je schopen samostatně pracovat a vyrábět podle výkresové dokumentace, svářet konstrukce, dělit, opracovávat a obrábět materiál, tedy takový zámečník, svářeč, soustružník v jedné osobě) a Erica, který je inženýrem NASA  a pracuje v Ames Research Center na vývoji zařízení pro testy tepelných štítů, bylo dobrým předpokladem úspěchu.

Eric, který navrch kapotáž streamlineru, využil při hledání ideálního tvaru pro podzvukové rychlosti archivy NASA a výsledkem byl dokonale kapkovitý tvar (při pohledu zhora) umožňující efektivní proudění vzduchu kolem profilu stroje bez turbulencí. Kapotáž je tvořena sklolaminátem (textilie ze skleněných vláken ztužená syntetickou pryskyřicí), váží zhruba 30 kg, a je připevněna ke svařované konstrukci z tenkostěnných nerezových trubek.

 

buddfab-motor

Pro pohon byl zvolen motor Minarelli AM6 model 2002, který je běžně montován do motockylu Arpilia RS50. To je „závodní“ verze silniční motorky pro 15leté řidiče a s použitým 50cc motorem o max. výkonu do 6 koňských sil (HP) lze jezdit asi 90km rychlostí.

Motor má 6 rychlostí a vodní chlazení, což ho přímo předurčuje pro další tunning. S cílem zvýšit výkon byly některé komponenty nahrazeny díly od španělské firmy Metrakit, která se specializuje na závodní tunning motockylů s malým objemem.

Následoval řada experimentů se složením paliva, kdy otestovali motor se směsí metanolu a nitrometanu, ale s výkonem nebyli spokojeni. Po dalších úpravách a zhruba 300 testech na dynamometru vznikl turbo-motor přeplňovaný oxidem dusným (N2O – rajský plyn) z tlakové láhve. Ve srovnání se vzduchem, kde je kyslíku pouze 20 procent, lze pomocí stejného objemu oxidu dusného dopravit do válce mnohem více kyslíku. Vstřikování N2O do karburátoru nebo přímo do válců není nový vynález, byl používán ke zvýšení výkonu motorů již za 2.sv.války v některých typech německých letadel.

S výsledným výkonem 24 HP byli již oba spokojeni. Nyní již zbývalo to poslední, ale stejně důležité – naučit se s tou zatracenou věcí jezdit. Výborná aerodynamika a silný motor jsou dobrým předpokladem, ale speciálně u motocyklů jsou oproti automobilům důležité schopnosti jezdce ve vyrovnávání a udržení správné polohy stroje. John s Ericem naštěstí již měli nějaké závodnické zkušenosti, takže hned v první ostré jízdě s letmým startem se jim podařilo dosáhnout v měřeném úseku neuvěřitelných 233,3 kilometrů a překonali tak rekord v kategorii 50cc starý 28 let.

 

buddfab-streamliner-motor-swap

 

Kvalitu návrhu jejich sreamlineru potvrdila i další závodní jízda, pro kterou použili motor o objemu Honda CR80 s přirozeným sáním vzduchu. Rychlostí 243,7 km/h překonali rekord ve třídě 100cc, který od roku 2004 držel John Costella se streamlinerem Nebulous 4.

Zda jejich rekord vydrží dalších 28 let není jisté. Ve velkoobjemových kategoriích bez omezení a v kategorii motocyklových motorů do 3 litrů se limity zvedají téměř každý rok. Zmíněný Ack Attack který  v roce 2008 držel rekord s rychlostí přes 580 km/h byl právě před měsícem, 24. září 2009 překonán sreamlinerem Seven, který dosáhl rychlosti 591 km/h.

 

buddfab-streamliner-bonneville-salt-flats

To je více než dvojnásobek oproti rychlosti, jaké dosáhl Burt Munro v roce 1962 se svým podomácku upraveným motocyklem (objem 850cc). Jeho cesta z Nového Zélandu do amerického Bonneville za světovým rekordem, byla zachycena ve skvělém filmu Nejrychlejší Indián na světě (v ČR uveden: V Zajetí rychlosti), který nedávno odvysílala TV. Jeho motocykl Indian, který upravoval a vylepšoval 57 let, se stal legendou, symbolem novozélandského ducha vynalézavosti, vytrvalosti a odvahy, která dodnes přivádí k solným pláním Bonneville závodníky i diváky.

buddfab-streamliner

Zdroj: PCDM, Motorcycle USA, Rocky Robinson, SCTA

Napsat komentář