Panasonic zahajuje masovou výrobu baterií pro Evropu

e3dc-panasonic-small-ilustrační foto

e3dc-panasonic-small-ilustrační fotoPanasonic Corporation v pondělí oznámila, že tento měsíc bude zahájena masová výroba lithium-iontových baterií s dlouhou životností pro bateriové moduly určené do evropských domácností. Je to vůbec poprvé, kdy bude Panasonic vyrábět baterie v takovém objemu pro Evropu. Baterie s životností přes 5000 cyklů budou využívány k uskladnění energie z fotovoltiackých panelů. Podle výrobce pokryje domácí uložiště energie S10 běžnou denní spotřebu elektrické energie po dobu 6 leté záruky na 100procent. Maximální doba životnosti baterií a celého zařízení je odhadována na 20 let.

Účinnost této „domovní UPS“ – domácího energetického systému S10 firmy E3/DC, který je určen pro rodinný domek s vlastní FVE, je mezi 88 až 98 procenty. Kombinace  4,5 kW střešní fotovoltaické elektrárny a bateriovým modulem o kapacitě 5 kWh podle výrobce pokryje tři čtvrtiny roční spotřeby elektrické energie.

Během slunečných dní je solární energie ukládána do akumulátorů a až po jejich nabití je dodávána do rozvodné sítě. V časech bez slunečního svitu a v nočních hodinách je naopak přednostně využívána energie z aukumulátorů a teprve při jejich vyčerpání je využíván příkon z rozvodné sítě. Dobíjení je řešeno stejnosměrným napětím z fotovoltaických panelů.

 

e3dc-househlod-energy-storage-system

Na rozdíl od stávajích řešení, například fotovoltické elektrárny na poli, úložiště energie S10 opravdu snižuje reálnou spotřebu energie z neobnovitelných zdrojů, ale také snižuje dodávku přebytečné solární energie do sítě a tím přispívá ke stabilizaci cen.

Zařízení se snadno instaluje namísto stávajího bytového/domovního rozvaděče a obsahuje proudové ochrany, jištění, inteligentní elektroměr a elektriniku zajišťující distribuci energie. Rozvaděč umožňuje připojení stávajích 1f a 3f rozvodů. Informace o napájení, stavu baterií, výkonu a potřebě jsou zobrazovány na 5,7 palcovém dotykovém displeji. Zařízení lze monitorovat a ovládat i prostřednictvím smatphonu, počítačové sítě a internetu.

 

e3dc-cabinet-scheme

 

technické informace http://www.e3dc.com/files/productflyer.pdf

Zdroj: E3/DC GmbH / www.e3dc.com , Panasonic Corp.

Napsat komentář