Porucha na rozvodně na hodinu vzala proud Karlovarsku

vvn-stozar

stožár vvnKarlovy Vary 16. února (ČTK) – Porucha na rozvodně Bohatice dnes po poledni odstavila od dodávky elektřiny celé Karlovy Vary a oblast nad nimi směrem na sever až po Jáchymovsko a Ostrovsko. Zhruba po hodině se energetikům podařilo zajistit náhradní napájení. Celá oblast je nyní už opět pod proudem a technici se pokoušejí obnovit provoz rozvodny.

 

Podle něj se porouchal transformátor rozvodny. „Okamžitě jsme pro lidi začali zajišťovat náhradní napájení a na místo jsme vyslali specialisty,“ uvedl Sobotka. Energetici zjistili, že rozvodna je zakouřená. Protože se porucha zdá být vážnější, začali zapojovat ostatní rozvodny.

Pro napájení Karlových Varů museli aktivovat rozvodnu v Drahovicích. Město se tak proudu dočkalo po necelé hodině ve 13:36. „Ještě pak zbývalo pár trafostanic, které jsme ručně zapojovali v terénu, spíše na odlehlých místech,“ dodal.

Havárie zasáhla Karlovy Vary a oblast nad nimi směrem na sever až po Jáchymovsko a Ostrovsko, jež už jsou napájeny z jiné rozvodny.

V současné době je dodávka proudu obnovena. Energetici se nyní soustředí na samotnou poruchu a pokouší se provoz v rozvodně obnovit. Příčinu havárie zatím neznají. Podle Sobotky má například Karlovarsko smůlu na kuny v transformátorech. „Vloni v tuto dobu se do transformátoru dostala kuna a vyřadila ho z provozu,“ dodal. Při znovuzapojení bohatické rozvodny lidé už žádný výpadek nepocítí.

Zdroj: brb jpt

Napsat komentář