SZ k obnovení trati v Ústeckém kraji: Očekáváme, že se zodpovědné orgány pustí do práce

23. 9. 2015 Dva a půl tisíce lidí žádá po ministrovi dopravy obnovení trati 097 v původním rozsahu. Zástupci petičního výboru petice Ministerstvu dopravy ČR za okamžitou opravu železniční trati 097 v úseku Dobkovičky – Radejčín, ze Strany zelených, dokončili sčítání podpisů, které se podařilo během dvou prázdninových měsíců nasbírat. Jejich počet se zatím zastavil na čísle 2437.

„O petici byl obrovský zájem, a to jak mezi místními, tak mezi turisty, kteří oblast kolem Milešovky pravidelně navštěvují,“ říká k tomu pověřený zástupce petičního výboru Michal Tétauer ze Strany zelených.

Petice bude ministrovi předána v nejbližších dnech, sběr podpisů tím ale nekončí. Organizátoři petice chystají rovněž další aktivity, například besedy s občany v dotčených obcích.

„Požadavky na obnovu trati přicházejí ze všech stran. Od lidí skrze petici, formou usnesení od zasažených obcí a nejnověji naši kauzu podpořilo Severočeské sdružení obcí. Očekáváme proto, že se zodpovědné orgány pustí do práce se stejnou energií, s jakou se pracuje na rychlém dokončení dálnice D8,“ dodává krajský předseda zelených Jiří Škoda.

Více informací o kauze je dostupných na adrese www.zachranme097.cz.