Taňa Fischerová: Vyjádření k žádostem o odstoupení

Poslední dobou se množí různá oslovení jednotlivých kandidátů na funkci hlavy státu. Každý z nás dostává z různých stran žádosti, abychom odstoupili ve prospěch jiných kandidátů s argumentem, že jinak nemá šanci nikdo a vyhraje ten, koho většina nechce. Uvádím důvody, pro které je pro mne takovéto naléhání zcela nepřijatelné a to jak pokud jde o prosbu, která se vztahuje ke mně abych odstoupila, tak pokud naopak někdo chce pomoci mně apelem na jiné kandidáty.

Každý z kandidátů oslovuje jiné voliče a mnozí se ztotožňují právě se svým favoritem. Je možné, že by bylo snazší volit, bude-li kandidátů méně, ale to už tady bylo.

Já osobně jsem odpovědná 80 000 lidí, kteří dobrovolně a zdarma pro mne sbírali a posílali hlasy ve svém volném čase. Nedovedu si představit, že bych jejich vůli a  nasazení zahodila a pohrdla tím, co darovali společnému ideálu. Pro mnohé by to znamenalo i zmarněnou naději. Totéž respektuji u svých kolegů. Nedá se nic dělat, musíme projít testem voleb. Voliči rozhodnou a my to budeme respektovat. Naléhat na odstoupení někoho druhého není správné ani čestné.

Táňa Fischerová
18. 12. 2012

Zdroj: web prezideské kandidátky Táni Fischerové

Napsat komentář